Vyberte si pomůcku dle svých potřeb

Počítač je jedna z nejdůležitějších pomůcek, která může sloužit k
práci,
studiu,
komunikaci,
náhradě řeči
či ovládání domácnosti a telefonu,
jen je třeba najít vhodnou cestu k jeho ovládání.

I při velmi těžkém stupni handicapu se většinou najde způsob, jak počítač ovládat (očima, pohybem hlavy, apod.). Abyste nalezli právě ten způsob ovládání, který Vám bude nejvíce vyhovovat, velmi doporučujeme, abyste nás kontaktovali a pomůcku si nejprve vyzkoušeli.

Oční navigace Tobii PCEye je vhodné řešení pro osoby s těžší formou disability (např. ALS, roztroušená skleróza, DMO, poruchy autistického spektra, Rettův syndrom atd.). Výrazně zlepšuje samostatnost pacienta a možnost jeho komunikace s okolím.

Kategorie pomůcek

Partnerství Spektry v.d.n. a Pedagogické fakulty UK

Výrobní družstvo nevidomých Spektra je smluvním partnerem katedry Speciální pedagogiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Spolupracujeme s ní při vývoji našich produktů, výukových materiálů, manuálů a zejména při hledání optimálních postupů pro využití dodávaných kompenzačních pomůcek a asistivních technologií.

V rámci inovace vzdělávání a systému odborných praxí UK provozujeme také  výukové pracoviště pro realizaci praxí a bakalářských, magisterských či dizertačních prací studentů. Krom jiného navrhujeme témata pro bakalářské, magisterské či rigorózní práce studentů a spolupracujeme při jejich realizaci.

„Vážím si možnosti spolupracovat s výrobním družstvem nevidomých Spektra, dodavatelem vyspělých a kvalitních kompenzačních pomůcek a asistivních technologií s nejširším sortimentem na českém trhu. O kvalitách firmy svědčí stovky spokojených zákazníků, kteří pomůcky od Spektry využívají již víc než tři desítky let. Našim studentům je prospěšná spolupráce s týmem erudovaných praktiků, kteří mají jak mezinárodní zkušenosti, tak otevřený a chápající přístup k potřebám klientů.“ Doc. Lea Květoňová, Ph.D., vedoucí Katedry speciální pedagogiky Pedagogické fakulty UK v Praze.