Rehadapter slouží jako komunikační pomůcka pro augmentativní a alternativní komunikaci (AAK). Používá se při diagnózách, jako jsou například poruchy autistického spektra, DMO nebo mrtvice.

  • Pomůcka se skládá ze tří základních komponentů:

  • 1. Tablet iPad 10.2 64GB WiFi

  • 2. Ochranné pouzdro

  • 3. Komunikační program Grid for iPad

Cena: na dotaz

Rehadapter - zepředu

Popis produktu

Komunikační pomůcka Rehadapter

Tato pomůcka složená z iPadu, ochranného pouzdra a aplikace Grid for iPad slouží pro uživatele s komunikačními problémy. Pomůcka má za cíl zprostředkovat komunikaci mezi uživatelem a jeho okolím. Uživatel vybírá obrázky, symboly a slova, díky kterým sestaví sdělení, které je čteno hlasovým výstupem zařízení. Pomůcka je využitelná v domácím prostředí (komunikace s rodinou), ve veřejném prostoru (lékaři, asistenti), ale i v rámci vzdělávacích institucí (pedagogové). Nabízí tedy funkce vzdělávací, ale např. i terapeutické. Pro děti může pomůcka představovat pomoc, jak prolomit komunikační bariéru. Obrázky v aplikaci jsou voleny z ohledem na aktuální komunikační dovednost uživatele.

iPad

Apple iPad z řady 10,2 je všestranný přístroj, který nabízí mnoho užitečných funkcí. Má výkonný procesor s rychlejší GPU. Displej se přizpůsobuje podmínkám okolního prostředí. Uživatel má k dispozici nejen přední a zadní kameru, ale vývojáři myslí i na potřeby lidí s hendikepem. Tablet je přístupný lidem se zrakovým, sluchovým, motorickým i kognitivním znevýhodněním. Tablet disponuje MultiTouch displejem, který je intuitivní. Tablet má úhlopříčku 10,2 palce a retina displej, barevná teplota displeje se přizpůsobuje prostředí. iPad v kombinaci s pouzdrem Rehadapter slouží jako komunikační pomůcka pro augmentativní a alternativní komunikaci.

Ochranné pouzdro

Jedná se o pouzdro odolné proti nárazům a pádům či stříkající vodě. Nabízí možnosti ovládání tabletu dotykem, spínači, pohybem očí. Toto pouzdro je výbornou pomůckou pro lidi s poruchou autistického spektra, kteří mohou tablet ovládat pomocí dotyku. Pomůcka je chráničem, který ochraňuje tablet před náročnějším zacházením ze strany uživatele. Je vyroben tak, aby odolal nárazům o zem. Tablet v pouzdře by měl vydržet prudké upuštění na podlahu a hrubé zacházení. Nespornou výhodou zařízení je vestavěný reproduktor, který umožňuje nastavení velké hlasitosti, což pak umožňuje pomůcku používat i v hlučném prostředí.

Komunikační program

Grid pro iPad je aplikace vhodná pro děti i dospělé, kteří nemohou mluvit. S její pomocí mohou prostřednictvím obrázků, slov či písmen sestavovat sdělení, která pak hlasový výstup přečte okolí. Aplikace je vhodná obzvlášť pro osoby s PAS. Používání je intuitivní a použití je založeno na volbě obrázků. Ovládání aplikace je dotykové a aplikace má plnou lokalizaci do českého jazyka.

Technické parametry

iPad 10.2 64GB WiFi
Reproduktor 1x 5 W
Bluetooth 5.1 duální režim
Baterie Nabíjecí lithium-iontová polymerová, výdrž 10 hod. běžného používání
Doba nabíjení baterie 4 až 6 hodin
Rozměry 293,2 x 237,3 x 62,1 mm
Záruka 2 roky