DiagView je počítačový program navržený jako diagnostický doplněk oční navigace Tobii PCEye. Program umí na druhém počítači v síti (stolní PC, notebook, tablet, smartphone) zobrazit a v reálném čase sledovat místo, kam se testovaný klient dívá, jak dlouho se na určité místo dívá a zaznamenat trasu pohybu očí po obrazovce. Umožní také zjistit, jak dlouho a jakým objektům testovaný klient věnuje pozornost.

  • Neinvazivní diagnostika – pracuje se na dvou počítačích, a testovaného klienta tak nic neruší.

  • Program zviditelní reakce nekomunikujícího klienta.

  • Program uloží diagnostiku jako video i pro pozdější analýzu.

Cena: 6 050 Kč vč. DPH (pro domácnosti)
9 000 vč. DPH (školní licence, pro 3 počítače)

Popis produktu

Testování hendikepovaného klienta probíhá tak, že klient se posadí před počítačovou obrazovku s očním sledováním. Na obrazovku se mu promítají jednoduché symboly či obrázky a asistent sleduje reakce klienta. Obrázky mohou být animované a doplněné jednoduchými úkoly, které má testovaný klient provést.

S použitím diagnostiky DiagView lze

  • posoudit, zda zařízení Tobii PCEye je vhodný komunikační nebo navigační prostředek pro testovaného klienta
  • v případech, kdy klient nekomunikuje nebo komunikuje obtížně, posoudit, zda rozumí pokynům asistenta, např. „najdi červené kolečko“, „podívej se doleva“ apod.
  • diagnostikovat specifické poruchy či onemocnění, např. makulární degeneraci

Ohleduplná diagnostika, která neruší

Podstatnou vlastností programu DiagView je to, že diagnostika se provádí na jiném zařízení (počítači), než který používá testovaný klient. Diagnostika ho neruší a neovlivňuje jeho chování, přitom asistent nebo odborný pracovník může přesně sledovat a zaznamenávat chování klienta.
DiagView je potřebnou aplikací pro asistenty klientů pracujících s očním ovládáním Tobii PCEye, pro jejich rodinné příslušníky a pro odborné pracovníky ve speciálních pedagogických centrech, pro speciální pedagogy a sociální pracovníky.

Technické parametry

Operační systém:  Windows XP nebo vyšší
Výrobce:  Spektra (ČR)

Soubory ke stažení

Instalace DiagView; (instalační EXE soubor, 4,5 MB)