Program ClaroRead je určen žákům a studentům, kteří mají potíže při čtení a psaní. ClaroRead čte zobrazený text syntetickým hlasem, zároveň čtený text na obrazovce počítače zvýrazňuje, a propojuje tak mluvenou a psanou podobu slova.

  • Řešení pro dyslektiky a dysgrafiky.

  • Propojuje mluvenou a psanou podobu slova.

  • Funkční pro češtinu a dále angličtinu a další světové jazyky.

PRODEJ POZASTAVEN

ClaroRead Plus – školní (ZŠ, SŠ), síť bez omezení počtu licencí: 55 000 Kč vč. DPH
ClaroRead Plus – univerzita, síť bez omezení počtu licencí: 147 000 Kč vč. DPH
ClaroRead Plus – licence pro 10 uživatelů: 60 000 Kč vč. DPH

Popis produktu

ClaroRead je program určený k podpoře vzdělávání dyslektických a dysgrafických dětí a studentů. Hlasový výstup čte zobrazený text, který zároveň na obrazovce počítače zvýrazňuje – propojuje tak mluvenou a psanou podobu slova. ClaroRead tímto způsobem předčítá z dokumentů ve formátech MS Word, PDF nebo HTML. Jeho předností je mj. i to, že umožňuje převést text do audio či video souboru. Navíc disponuje funkcí predikce textu a automatické kontroly pravopisu při psaní ve Wordu, čímž napomáhá zlepšení písemného projevu žáka (studenta) s dyslexií či dysgrafií.

ClaroRead je dodáván s hlasovou syntézou v češtině, němčině a angličtině. Program lze nainstalovat a aktivovat přímo na konkrétním počítači, případně vytvořit přenositelný USB disk a spustit jej kdekoli. Verze na USB se používá především pro zapůjčování studentům na práci doma.

ClaroRead obsahuje funkci rozpoznávání textu z naskenovaného obrazu (OCR), a dokáže tedy pracovat se skenerem – veškeré papírové materiály je možné zdigitalizovat, rozpoznat a převést přímo do programu MS Word.

Technické parametry

Operační systém: Windows 7 a vyšší
Lze připojit reproduktory nebo sluchátka, skener
Výrobce: Clarosoft (Velká Británie)

Soubory ke stažení