Program ClaroRead je určen žákům a studentům, kteří mají potíže při čtení a psaní. ClaroRead čte zobrazený text syntetickým hlasem, zároveň čtený text na obrazovce počítače zvýrazňuje, a propojuje tak mluvenou a psanou podobu slova.

Chci si pomůcku vyzkoušet
  • Řešení pro dyslektiky a dysgrafiky.

  • Propojuje mluvenou a psanou podobu slova.

  • Funkční pro češtinu a dále angličtinu a další světové jazyky.

Cena ClaroRead Plus: 6 140 Kč vč. DPH. Ceny ostatních verzí viz ceník. 

Získání příspěvku a možnosti financování

Popis produktu

ClaroRead je program určený k podpoře vzdělávání dyslektických a dysgrafických dětí. Hlasový výstup čte zobrazený text, který zároveň na obrazovce počítače zvýrazňuje – propojuje tak mluvenou a psanou podobu slova. ClaroRead tímto způsobem předčítá z dokumentů ve formátech MS Word, PDF nebo HTML. Jeho předností je mj. i to, že umožňuje převést text do audio či video souboru. Navíc disponuje funkcí predikce textu a automatické kontroly pravopisu při psaní ve Wordu, čímž napomáhá zlepšení písemného projevu žáka s dyslexií či dysgrafií.

Program je dodáván ve dvou verzích, ClaroRead Standard a ClaroRead Plus.

ClaroRead Standard je plně funkční s hlasovou syntézou v češtině, němčině a angličtině. Dodáván je na USB (program se neinstaluje a lze ho používat na libovolném počítači) nebo na DVD (program je třeba nainstalovat a aktivovat dodaným licenčním číslem; lze ho pak používat jen na tom počítači, kde je nainstalován). Verze Standard neumí pracovat se skenerem.

ClaroRead Plus má vedle funkcí popsaných u verze Standard také funkci rozpoznávání textu z naskenovaného obrazu (OCR), a dokáže tedy pracovat se skenerem. Verze Plus je k dispozici pouze na DVD. Obsahuje licenční číslo, které zpřístupní používání programu pouze na počítači, na kterém je ClaroRead nainstalován.

K programu lze volitelně přikoupit další hlasové syntézy (cizojazyčné nebo jiné české hlasy), reproduktory, sluchátka, skener.

Technické parametry

Operační systém: Windows 7 a vyšší
Lze připojit reproduktory nebo sluchátka, skener
Výrobce: Clarosoft (Velká Británie)

Soubory ke stažení