ImageReader je kamera se speciální obslužnou aplikací, která zpřístupňuje zrakově postiženým noviny, časopisy, knihy a jakékoli další tištěné materiály. Předlohu položíte pod kameru a vyfotografujete ji. Za několik vteřin Vám ji připojený počítač začne číst hlasovým výstupem a text si také můžete číst zvětšený a v kontrastních barvách na obrazovce počítače.

  • Přehledná a snadno ovladatelná OCR aplikace, která rozpoznaný text předčítá hlasovým výstupem a zobrazuje zvětšený a v kontrastních barvách.

  • Skládací přenosná lupa, kamera s vysokým rozlišením (HD).

  • Textilní podložka umožňující přesné umístění předlohy pod kamerou po hmatu, bez zrakové kontroly.

Cena (doprodej):
ZT ImageReader kamera Adesso 500 (A4) 24 900 Kč vč. DPH
ZT ImageReader k ZT a kamera Adesso 500 (A4) 11 800 Kč vč. DPH (k platné licenci ZoomTextu)

Popis produktu

Zvětšování a předčítání tištěných textů

Pod kameru vložíte předlohu, v aplikaci ImageReader kliknete na ikonu pro její zachycení a za okamžik Vám už aplikace bude předčítat text z předlohy přirozeně znějícím hlasem.

V aplikaci si můžete nastavit potřebnou velikost textu a barvy, abyste jej mohli číst i zrakem.

Lze se též přepnout do zobrazení grafické předlohy rozpoznaného textu. Text můžete uložit do souboru pro pozdější použití.

Kromě obrazu z kamery můžete rozpoznávat text také z grafických souborů, z obrazu vloženého do schránky Windows a dokonce i z části obrazovky, kterou označíte myší. Vše se ovládá velmi snadno z přehledného panelu nástrojů, aplikačního menu nebo jednoduchými klávesovými příkazy.

Aplikace je optimalizována pro hladkou spolupráci se zvětšovacím programem ZoomText, lze ji však používat i s jinými zvětšovači a odečítači nebo i bez nich.

ImageReader využívá pro rozpoznávání textu velmi přesnou OCR technologii společnosti ABBYY a umí zpracovávat texty ve 150 jazycích. Rozpoznaný text předčítají kvalitní syntetické hlasy Nuance nazývané Hlasy pro ZoomText. Jejich součástí jsou české hlasy Zuzana a Iveta a dále hlasy pro dalších 39 jazyků.

Textilní podložka usnadňuje umístění předlohy

Práci s tištěnou předlohou velice usnadňuje textilní podložka. Na podložce je hmatem rozpoznatelná oblast, do které je třeba položit předlohu a také místo, ve kterém má být posazena kamera. Takto i nevidomý uživatel umístí předlohu pod kameru rovně a na správné místo, a zajistí tak minimální chybovost při rozpoznávání textu.

Kamera s podložkou jsou velmi skladné a lehké. ImageReader v kombinaci s notebookem je tedy velmi praktické přenosné zařízení pro čtení tištěných materiálů.

Předloha ve formátu A4 či A3

Kamera ImageReader je dodávána ve dvou variantách – pro formát předlohy A4 a pro formát A3.

Technické parametry

Kompatibilita Windows XP, Vista, 7, 8/8.1 a 10.
Nejnovější verze software 1.2
Kamera Adesso 500 pro formát A4
Adesso 510 pro formát A3
Rozlišení kamery 5 MP
Osvětlení předlohy 14 LED diod
Rozměry složené kamery A4 10,5 × 8,9 × 35 cm
Hmotnost složené kamery A4 0,8 kg
Rozměry složené kamery A3 14,9 × 11,8 × 53 cm
Hmotnost složené kamery A3 1,2 kg
Výrobce AiSquared (USA)
Záruka 2 roky