KNFB Reader je mobilní aplikace navržená speciálně pro zrakově postižené uživatele. Aplikace umožňuje vyfotografovat tištěnou předlohu, ve které rozpoznávacím algoritmem (OCR) rozpozná text a ten pak přečte hlasovým výstupem. I zcela nevidomý uživatel iPhonu si tak může číst tištěné texty kdykoli a kdekoli.

  • Efektivní rozpoznávání snímků i při nízké kvalitě.

  • Hlasové a vibrační navádění při fotografování předlohy.

  • Podporované platformy: iOS, Android, Windows.

  • Jednoduché používání, rychlá odezva aplikace.

  • Plně podporuje češtinu.

Cena: 3 000 Kč vč. DPH (2 aktivace)

Popis produktu

Snadná obsluha

iPhone vybavený KNFB Readerem může zrakově postiženému uživateli hlasem číst text z vyfocených novin, časopisů, vizitek, účtenek, ale také z obalů zboží, z obrazovky televize či počítače a z dalších předmětů. Stačí stisk jediného tlačítka pro vyfocení předlohy, rozpoznání textu a jeho přečtení.

Navádění uživatele ke správnému vyfocení předlohy

Pro úspěšné rozpoznávání textu vyfotografovaného mobilem je klíčové, aby byl uživatel schopen předlohu správně sejmout (vyfotografovat) i bez zrakové kontroly. KNFB Reader má několik speciálních funkcí, které tomu napomáhají: Vibracemi indikuje, když uživatel nedrží telefon při fotografování rovnoběžně s předlohou, a hlasem případně upozorňuje, že některé okraje předlohy nejsou v záběru kamery. Snímanou předlohu automaticky osvětluje bleskem a tedy kvalitně a nezávisle na okolním světle.

Rychlá odezva

Čtečka KNFB Reader má v sobě zabudovaný OCR algoritmus a tedy rozpoznává text lokálně. Proto dokáže text číst téměř okamžitě po vyfotografování přelohy, což ji příjemně odlišuje od jiných OCR aplikací, které posílají obraz ke zpracování na internetový server (a vyžadují internetové připojení).

Možná nastavení podle potřeb uživatele

Rozpoznaný text se automaticky čte některým z instalovaných systémových hlasů a je možné nastavit i jeho zobrazení větším písmem v kontrastních barvách pro slabozraké uživatele. KNFB Reader obsahuje režimy pro čtení jednostránkových dokumentů i knih, lze nastavit automatickou detekci sloupců (např. v novinách) nebo naopak čtení napříč sloupci (v tabulkových výpisech). Rozpoznaný text je možné ukládat do internetového uložiště Dropbox.

Přenositelnost a univerzální použití

Čtečka KNFB Reader je vskutku mobilní čtečka, kterou může zrakově hendikepovaný člověk použít opravdu kdekoli. Poprvé si může samostatně přečíst menu v restauraci, cedulku na dveřích, štítek na balíku apod., což běžná stolní čtečka se skenerem už z principu nedovoluje. KNFB Reader je tedy vzhledem ke své mobilitě a univerzálnímu použití jedinečnou pomůckou při práci i v osobním životě. Aplikaci lze provozovat na všech nejrozšířenějších počítačových platformách – iOS, Android a Windows.

Licence

K dispozici jsou verze se 2, 3 nebo 4 aktivacemi: Např. pokud má uživatel koupenou licenci se 2 aktivacemi, může je použít 2x na iOS nebo 1x na iOS a 1x na Windows atd. – tj. v jakékoli kombinaci podporovaných platforem do vyčerpání počtu zakoupených aktivací. Uživatelé, kteří si čtečku KNFB Reader koupili dříve, získávají nyní automaticky přístup i k platformě Windows, přirozeně, pokud ještě nevyčerpali všechny zakoupené aktivace.

Technické parametry

Operační systém iOS, Android, Windows 10
Kompatibilní s iPhonem 5 a novějšími
Výrobce Sensotec (Belgie)