INDI je komunikační zařízení určené dětem, které nemluví.

  • Ovládání dotykem; lze připojit také spínač či hlavovou myš.

  • Program Snap: komunikace pomocí obrázků.

  • Hlasový výstup.

Cena: PRODEJ SKONČIL

Popis produktu

Jedná se o speciální zařízení pro komunikaci, které má zabudované výkonné reproduktory a jeho součástí je komunikační program SNAP. Ovládá se pomocí dotyku, lze připojit i spínač či hlavovou myš. K zařízení není nutné nic dokupovat, můžete ho začít ihned používat bez nutnosti instalovat SW či dokupovat příslušenství.

Program SNAP: komunikace pomocí obrázků

Program je určený především pro symbolovou komunikaci. Je tedy primárně pro děti, které neumí číst a komunikují prostřednictvím obrázků. Nicméně součástí je i klávesnice.

Program obsahuje předem připravené tabulky, které lze začít ihned používat. Tabulky je možné libovolně upravovat (jejich vzhled i obsah, měnit počet tlačítek apod.), případně vytvářet tabulky zcela nové na míru uživateli.

Program má hlasový výstup (kvalitní český hlas Eliška; lze dokoupit i mužské hlasy).

Komu je zařízení určeno?

Především dětem, které nemluví a které neumějí číst. Komunikace se realizuje pomocí obrázků. Zařízení je ovládáno dotykem. Děti s poruchou jemné motoriky ho mohou ovládat pomocí spínače či hlavové myši. Zařízení tak využijí především osoby s poruchou autistického spektra, osoby s dětskou mozkovou obrnou a osoby s těžkým mentálním handicapem.

Zařízení lze využít i ve výuce. Program SNAP podporuje rodiče a pedagogy nemluvících dětí při osvojování jazyka, rozšiřování slovní zásoby a rozvíjení gramotnosti).

Technické parametry

Operační systém: Windows 10
Velikost obrazovky: 7“
Zdířky 1x Micro-B USB 2.0, připojení pro sluchátka/mikrofon
Výdrž baterie: 6h běžného provozu (nabíjení cca 4h)
Hmotnost: 570 g
Rozměry: 20.3 x 14.5 x 3.65 cm
Výrobce: Tobii Dynavox (Švédsko)
Záruka: 2 roky