TETRECOM pomáhá odhalit potíže se čtením

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci vyvinula diagnostickou pomůcku TETRECOM. TETRECOM pomáhá logopedům a speciálním pedagogům při včasném rozpoznání obtíží při čtení, psaní, počítání a porozumění u nejmladších žáků. Na tvorbě programu TETRECOM se podílela také Spektra. Více informací najdete na stránce https://www.tetrecom.cz.

9. 8. 2022|

Kondolence k úmrtí Dr. Hany Blahové

Se zármutkem jsme přijali zprávu, že zemřela PhDr. Hana Blahová, dlouholetá vedoucí prodejny Tyflopomůcek SONS v Olomouci. Hanka vždy s upřímným zápalem vyhledávala výrobky, které by umožnily lidem se zrakovým postižením, aby snáze a samostatně zvládali různé činnosti v domácnosti či sebeobsluze. Pro mnohé pomůcky též nalezla výrobce či dovozce. Rozvinula zásilkovou službu, která je podnes oblíbená zákazníky z celé ČR. Měli jsme [...]

27. 5. 2022|

Spektra oslavila GAAD

Světový den asistivních technologií (GAAD) letos připadá na čtvrtek 19. května. V rámci něho se Spektra, v.d.n. zúčastnila dne 14.5. konference Agora, kde představila novinky v programu Knihomol, který je určen zrakově hendikepovaným uživatelům.

18. 5. 2022|

Blíží se konec úspěšného projektu I-CARE-SMART

Ve dnech 26. a 27. 4. 2022 proběhla v Bruselu závěrečná konference projektu I-CARE-SMART, které se zúčastnili všichni partneři projektu. Díky projektu I-CARE-SMART se podařilo vytvořit platformu SilverStar, která výrazně přispívá k lepší kvalitě života seniorů. O platformě se více dozvíte na https://silverstar-platform.eu/index.php/en/ .

29. 4. 2022|

Závěrečná konference projektu I-CARE-SMART

Blíží se konec projektu I-CARE-SMART a spolu s ním i závěrečná konference, která proběhne ve dnech 26. a 27. dubna 2022 v Bruselu. Zúčastní se jí zástupci všech partnerů, kteří se na projektu podílejí. Cílem projektu I-CARE-SMART je vytvořit platformu, která výrazně pomůže inovaci či vývoji produktů a služeb pro seniory.

25. 3. 2022|

Proběhla další konference projektu I-CARE-SMART

Právě proběhla dvoudenní konference projektu I-CARE-SMART, na které se dotvářela finální podoba platformy Silver Star. Platforma Silver Star na adrese https://silverstar-platform.eu je navržena jako otevřená platforma, která chce rozvíjet inovace ve střední Evropě a chce přispět k déletrvajícímu partnerství mezi uživateli platformy. Platforma by ideálně měla propojit a přivést ke spolupráci všechny čtyři elementy inovačního procesu: podniky, univerzity (či [...]

26. 1. 2022|