Spektra oslavila GAAD

Světový den asistivních technologií (GAAD) letos připadá na čtvrtek 19. května. V rámci něho se Spektra, v.d.n. zúčastnila dne 14.5. konference Agora, kde představila novinky v programu Knihomol, který je určen zrakově hendikepovaným uživatelům.

18. 5. 2022|

Blíží se konec úspěšného projektu I-CARE-SMART

Ve dnech 26. a 27. 4. 2022 proběhla v Bruselu závěrečná konference projektu I-CARE-SMART, které se zúčastnili všichni partneři projektu. Díky projektu I-CARE-SMART se podařilo vytvořit platformu SilverStar, která výrazně přispívá k lepší kvalitě života seniorů. O platformě se více dozvíte na https://silverstar-platform.eu/index.php/en/ .

29. 4. 2022|

Závěrečná konference projektu I-CARE-SMART

Blíží se konec projektu I-CARE-SMART a spolu s ním i závěrečná konference, která proběhne ve dnech 26. a 27. dubna 2022 v Bruselu. Zúčastní se jí zástupci všech partnerů, kteří se na projektu podílejí. Cílem projektu I-CARE-SMART je vytvořit platformu, která výrazně pomůže inovaci či vývoji produktů a služeb pro seniory.

25. 3. 2022|

Proběhla další konference projektu I-CARE-SMART

Právě proběhla dvoudenní konference projektu I-CARE-SMART, na které se dotvářela finální podoba platformy Silver Star. Platforma Silver Star na adrese https://silverstar-platform.eu je navržena jako otevřená platforma, která chce rozvíjet inovace ve střední Evropě a chce přispět k déletrvajícímu partnerství mezi uživateli platformy. Platforma by ideálně měla propojit a přivést ke spolupráci všechny čtyři elementy inovačního procesu: podniky, univerzity (či [...]

26. 1. 2022|

Tyfloservis, o.p.s. slaví 30 let

Pracovníci Tyfloservisu již 30 let pomáhají nevidomým a jinak těžce zrakově postiženým lidem zvládat sebeobsluhu a orientaci v terénu nebo je učí číst a psát s použitím speciálních kompenzačních pomůcek. Připojujeme se ke gratulantům a blahopřejeme Tyfloservisu k úctyhodnému výročí jeho vzniku. Oceňujeme kvalitní a profesionální práci jeho pracovníků a děkujeme za dosavadní skvělou spolupráci. Do dalších let Tyfloservisu [...]

10. 8. 2021|

Agora 2021 – navazující workshop

V návaznosti na přednášku Ing. Tomáše Hrdinky z v.d.n. Spektra, která se věnovala pokročilé práci se ZoomTextem, dnes naváže workshop. Workshop se bude konat 22.6. v 16:00 a během něho si jednotlivé pokročilé funkce ZoomTextu představíme podrobněji a ryze prakticky na konkrétních činnostech, které uživatelé ZoomTextu vykonávají během běžného dne. Na workshop se stále můžete přihlašovat.

22. 6. 2021|