Tyto webové stránky pro Vás připravila společnost Spektra, v. d. n., prodejce moderních kompenzačních pomůcek a poskytovatel poradenství v této oblasti.

Spektra, v. d. n. na českém trhu působí již od roku 1989. Je tedy první a nejstarší firmou, která se v oblasti kompenzačních pomůcek v České republice pohybuje. Zpočátku se zaměřovala především na pomůcky pro zrakově postižené (odtud také zkratka v. d. n. – výrobní družstvo nevidomých), postupem času však z potřeby uspokojit poptávku ostatních zákazníků po pomůckách pro osoby s jiným typem handicapu začala svou nabídku rozšiřovat také o pomůcky určené lidem s tělesným a mentálním postižením.

Cílem společnosti Spektra je pomoci zdravotně postiženým vést plnohodnotný a spokojený život. Námi dodávané pomůcky tak pomáhají dětem od předškolního věku, přes školní a univerzitní vzdělávání, dobu produktivního věku, až po seniorský věk. Vedle toho handicapované zaměstnáváme – více než polovina našich zaměstnanců má nějaký typ postižení. Naši zaměstnanci (stejně jako klienti) jsou nám schopni poskytnout cennou zpětnou vazbu, kterou zúročujeme při vyhledávání a pořizování nových typů pomůcek a v neposlední řadě při jejich vývoji, na němž s našimi obchodními partnery intenzivně spolupracujeme.

Společnost Spektra je autorizovaným prodejcem řady světových výrobců pomůcek a softwaru. Jde např. o značky Optelec (Vispero), AiSquared (Vispero), Dolphin Computer Access Ltd., ABBYY, Bierley Associates Inc, Tobii Dynavox, Harpo, Hewlett Packard a další.

Kromě pomůcek nabízíme také kompletní servis námi dodávaných zařízení a poradenství při výběru a používání pomůcek i při jejich financování.

Máte-li na nás jakékoliv požadavky nebo byste se za námi rádi přijeli podívat, neváhejte nás kontaktovat!